www.damlamedya.com  

ico.GIF (995 bytes) webhosting
webtasarım
CD-RoM
webtanıtım
projeler
Ücretsiz CGI
bize ulaşın
işbirliği teklifleri
cell.back.GIF (844 bytes)


Damlamedya size en iyi ve en hızlı erişimi, en uygun fiyata sunuyor. Tasarım ve Hosting paketlerine mutlaka göz atın!

    .tr üst düzey alan adının (TLD) altında yer alan ikinci (2.) düzey alan adlarının örgütlenme yapısı aşağıdaki gibidir:

 • .com.tr Ticari kuruluşlar için alt alan. com.tr ikinci seviye alt alan adı için gerekli belge Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından verilen Ticari Sicil Tescil Belgesi ve/veya Patent Enstitüsü tarafından verilen Marka Tescil belgesidir.

 • .net.tr Internet servisi sunan kuruluşlar için alt alan. net.tr ikinci seviye alt alan adı için gerekli belge başvuru yapan kuruluşun TURNET ile imzaladığı ISS (Internet Servis Sağlayıcı) sözleşmesidir.

 • .gen.tr Kişisel ve kurumsal başvurunun (genel) yapılabildiği ve ‘ilk gelen alır’, ‘alan adı - kuruluş ilişkisi aranmaz’ ilkeleri ile ad tahsisi yapılan alt alan. Herhangi bir belge istenmez.

 • .nom.tr Bireylerin kullanımı için alt alan.

 • .edu.tr Eğitim kurum ve kuruluşları (Üniversite) için alt alan. edu.tr ikinci seviye alt alan adı için gerekli belge başvuru yapan üniversitenin rektörlük makamınca verilmiş yazılı izin belgesidir.

 • .org.tr Diğer kuruluşlar için (Vakıf, Sivil Toplum Örgütleri vb.) alt alan. org.tr ikinci seviye alt alan adı için gerekli belge başvuru yapan organizasyonun kuruluş kanunu ve/veya tüzüğüdür.

 • .k12.tr Eğitim kurum ve kuruluşları (Orta Öğrenim) için alt alan. k12.tr ikinci seviye alt alan adı için gerekli belge başvuru yapan ilk-orta öğretim kurumunun müdürlük makamınca verilmiş yazılı izin belgesidir.

 • .gov.tr Devlet kurum ve kuruluşları için alt alan. gov.tr ikinci seviye alt alan adı için gerekli belge başvuru yapan kuruluşun en üst makamı tarafından verilen yazılı izin belgesidir.

 • .mil.tr Askeri kurum ve kuruluşlar için alt alan. mil.tr ikinci seviye alt alan adı için gerekli belge başvuru yapan kuruluşun TSK Genel Kurmay Başkanlığı’ndan aldığı yazılı izin belgesidir.

 • .bbs.tr BBS hizmeti veren kuruluşlar için alt alan. bbs.tr ikinci seviye alt alan adı için gerekli belge başvuru yapan kişinin nüfus ve ikamet bilgilerine ilişkin resmi belgeleri ile çalıştırdığı bbs sistemine ilişkin açıklayıcı teknik/idari bilgilerdir.

 • Başvuru talebiniz Damlamedya tarafından yapılıp işlemleriniz adınıza herhangi bir komisyon almaksızın yapılır. Aşağıda ODTÜ 'nin tr domainler için uyguladığı fiyatlar verilmiştir.

     Alan adı kaydı ücretleri, ilk başvuruda (alan adı kaydı tarihinden başlayarak ilk bir yıl için) 50 (elli) ABD Doları, izleyen yıllarda ise 30 (otuz) ABD Doları’dır. Bu ücretlere KDV dahil değildir.
     Başvuru yapılan yıl için kayıt ücreti dışında ayrıca bir ücret ödenmeyecektir. İzleyen yıllar için yıllık ücret ayrıca faturalandırılacaktır. Ücretler faturalama tarihindeki Türkiye Cunhuriyeti Merkez Bankası efektif satış kuru esas alınarak hesaplanacaktır. Ödemeler, fatura ilgili adrese ulaştıktan sonra, ilgili kişi ya da kuruluş tarafından, " … fatura no'lu Alan Adı Ücreti Ödemesi" ibaresi kullanılarak aşağıdaki banka hesap numarasına yapılacaktır.
      T.C. Ziraat Bankası
      ODTÜ Şubesi (Şube Kodu: 1537)
      Hesap No: 32526


  Daha fazla bilgi için http://dns.metu.edu.tr adresini ziyaret ediniz.